Brac şi-a egalat recordul din mai 2011

La înfrângerea cu Metalul Reşiţa, o parte din responsabilitate o poartă şi goalkeeper-ul sârb Bojan Brac, care a alunecat decisiv la primul gol al bănăţenilor. De atunci, de pregătirea lui Brac s-a ocupat fosta glorie a Craiovei Maxima, Silviu Lung. Şi s-a văzut: după trei goluri luate în cele 90 de minute cu Reşiţa, în următoarele 270 de minute – cu Olimpia Satu Mare, UTA şi Minerul Motru – nu a mai primit vreun gol. Iar multe momente intervenţiile sale au fost decisive. Practic, Bojan şi-a egalat recordul de trei meciuri fără gol primit, ce datează din mai 2011, când a reuşit să menţină clean sheet pentru Hajduk Kula în etapele 26-28.

Categoria: Sport