Echipa Craiovei, victorioasă în primul amical din Serbia

Trupa lui Erik Lincar s-a impus cu 2-0 în fața celor de la Mladost Lucani, echipă din cea de-a doua ligă sârbă. Miodrag Teodorovici și Adrian Sin au punctat pentru alb-albaștri. Craiova a deschis repede scorul, încă din minutul 3, când Teodorovici a marcat din centrarea lui Cristian Ganea. Cel de-al doilea gol al juveților a picat în startul reprizei secunde. Marcator: Adrian Sin, cu un șut pe lung, în urma unei acțiuni spectaculoase a lui Claudiu Dragu. Următorul joc de verificare al alb-albaștrilor va fi sâmbătă după-amiază. Sparing-partener va fi echipa din stațiunea Zlatibor, unde sunt cazați băieții lui Lincar. Luni, pe 29 iulie, CS Universitatea va întâlni OFK Petrovac, grupare din prima ligă muntenegreană.

Categoria: Sport