Juniorii, precum echipa mare: remize pe linie

A fost un weekend al remizelor pentru echipele Universității Craiova. După ce trupa lui Erik Lincar a încheiat la egalitate, 1-1, cu Gloria Bistrița, astăzi, și echipele de juniori ale clubului au remizat. Rezultatele au fost identice: 2-2, atât juniorii A ai clubului, cât și juniorii B.

Trupa lui Cornel Papură a avut o primă repriză excelentă în compania celor de la LPS Viitorul Pitești, Frimu (5) și Mincă (21) stabilind scorul primei reprize la 2-0. Însă tinerii juniori ai Craiovei au fost egalați după pauză. Corneliu Papură a mizat pe Mincă – Săceanu, Lixandru, Gîrloi, Văduva, Georgescu, Dragomir, Simion, Frimu, Vasilca, Mincă. Au mai intrat: Nuță, Cebuc și Geamănu.
De partea cealaltă, au evoluat: Secan – V. Cristian, Angheloiu, Ciobanu, Călin, Turcin, Șerbănică, Safta, Burcea, Păun, L. Petre. A mai intrat Păunescu.
La juniori B a fost tot 2-2, golurile Universității fiind reușite de Căpățână și Gheorghiu. Daniel Mogoșanu a folosit următoarea garnitură: Dică – Trașcă, Săndoi, Florea, Borcan, Căpățână, Dumbra, Armășelu, Ilinca, Buzărnescu, Gheorghiu. Au mai intrat: Staicu, Chiriță și Roman. Pentru LPS Viitorul Pitești au jucat: Ciolacu – Vlădescu, Sămăreanu, Neacșu, Dragomir, Crivac, Oarnă, Mincă, Corbu, Dună, Din.

Categoria: Sport